Astera G - historie firmy

Astera G, soukromá firma rodinného typu z Vysočiny, byla založena na jaře roku 1991.

Hlavním předmětem podnikání je výroba papírových obalů, tisk a vydavatelská činnost.

Na samém počátku budování firmy bylo zřízeno pracoviště počítačové přípravy publikací (DTP). Koncem roku 1991 byl zakoupen první ofsetový tiskový stroj. Následně byly pořizovány stroje a zařízení pro knihařskou práci, vysekávání, řezání nebo na předtiskovou přípravu.

Počátky podnikání (1991 - 1996) se udály v pronajatých prostorách v Hluboké ulici v Jihlavě. Na začátku roku 1995 se vedení firmy, včetně zakázkové kanceláře a počítačové přípravy výroby, přestěhovalo na náměstí do 1. poschodí rohového domu v ulici Matky Boží 1, kde sídlí dodnes. Na jaře roku 1996 se i výrobní část firmy dočkala vlastních prostor - byla zakoupena budova na Třebízského ulici č. 6 v Jihlavě, ihned byla zrekonstruována a v létě téhož roku se sem výroba, prakticky bez přerušení, přestěhovala. Vzhledem k tomu, že tento objekt potřebám firmy prostorově nedostačoval, začala se ke stávající budově v roce 1997 přistavovat další část, která byla na sklonku roku 1999 zkolaudována. Nová budova skýtá dostatečné výrobní prostory pro další rozmach firmy i solidní sociální zázemí pracovníků.

Na počátku 21. století se firma začala, mimo klasické tiskařiny, více orientovat na výrobu potištěných obalů z hladké lepenky, především pro cukráře, pekaře, výrobce textilního zboží (punčochy, spodní prádlo...) ap. S tím byly spojené i investice do oblasti strojů na výrobu obalů (laminovačka, lepička krabiček ap.)

Od počátku roku 2009 firma změnila svou právní podobu a z podnikající fyzické osoby se přeměnila na společnost s ručením omezeným.

Od roku 2013 se naše nabídka posunula i do oblasti obalů z vlnitých lepenek (především z mikrovlny). Rovněž se zvětšily naše technologické možnosti pro formát "horké ražby " až do velikosti A1.

System.String[]