Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Příběhy našich výrobků

Proč používat nepromastitelná dna u krabiček na cukroví 
Před několika lety náš zákazník dostal velkou zakázku na vánoční cukroví. Na zabalení svých krásných výrobků se rozhodl použít naše krabičky, ale v provedení s obyčejným papírovým dnem. Den před předávkou zakázky však zjistil, že papírová dna jsou od cukroví značně promaštěná a předat zakázku prestižnímu klientovi v tomto stavu nelze. Na záchranu moc času nebylo, musel sednout do auta, za 3 hodiny byl u nás, nabalili jsme mu dna potažená nepromastitelnou folií, do rána cukroví přebaloval, ale zakázku zachránil :-)
Proto u krabiček na vánoční cukroví našim zákazníkům doporučujeme používat dna bariérová (potažená folií).

 
Ukázka krabičky vyrobené z obyčejné a nepromastitelné bariérové lepenky po použití (krabičky 161409)

Obal prodává
Někomu toto heslo možná přijde jako již zastaralé, ale jeho význam je stále platný. Přesvědčila se o tom i jedna velká česká pekárna. Každoročně balili své chutné cukroví do obyčejných papírových (nebo dokonce do neekologických plastových) krabiček. Nabídli jsme jim, že krabičky na vánoční cukroví vyrobíme za použítí celoplošné ražby za tepla (tzv. zlacení). Měli jsme dobrý pocit, že se nám dílo podařilo i zákazník byl z krabiček nadšen. Dokonce si troufnul cukroví o hodně zdražit. A výsledek? Prodal ho o 50 % více než rok předtím.
Vizuální stránka a kvalitní řemeslné provedení obalu v maloobchodním prodeji skutečně funguje.


Krabičky vyrábíme z ekologických bariérových lepenek
Od roku 2020 jsme přešli na nové provedení nepromastitelných spodků krabiček na drobné cukroví (konkrétně u krabiček 181504, 251504, 2515055, 251507, 302504 a 382805). V souladu s ekologickými trendy současnosti jsme se rozhodli postupně přejít z technologie potahování lepenek polypropylénovou folií na technologii použití bílobílé bariérové lepenky, která má nepromastitelnou vrstvu vytvořenou na bázi vodní disperze, neobsahující běžnou plastovou vrstvu.
Navíc použitá bariérová lepenka přináší i další vizuální výhodu – bílá je i vnitřní strana spodního dílu krabičky. Vyrábíme z ní i některé druhy krabiček na svatební výslužky. Tato lepenka je plně recyklovatelná.
Tento krok považujeme za náš příspěvek k minimalizaci plastů na naší planetě.